|
|
| O nas |
|
Handyworld-SI
Nacionalni portal za vse – hendikepirane in tiste, ki mislijo da niso
|
|
| KNJIŽNICA YHD |
|
|
YHD odpira knjižnico za obiskovalce. Izposoja je brezplačna, seznam gradiva pa
najdete na povezavi na wordovo datoteko. Izposoja je mogoča vsak dan med 10.
in 13. uro v pisarni YHD (Grablovičeva 62)
SEZNAM GRADIVA - klikni tu
|
|
| Kaj je novega |
|
ČlankiNi novih člankov
Komentarji zadnja 2 tednani novih komentarjev
Trackbacks zadnja 2 dniNi novih trackback komentarjev
POVEZAVE zadnja 2 tednaNi nedavnih novih povezav
|
|
| Dogodki |
|
|
Ni prihajajočih dogodkov |
|
|
 |
 |
| Umazane igre v ozadju Junijske liste |
 |
petek, september 24 2004 @ 13:28 CEST
Piše: bepa
Ogledov: 2,201
|
Junijska lista si je za volitve izbrala slogan, ki se glasi »pustite se zapeljati« s katerim pove veliko več, kot samo to kar želi. Na videz simpatična in zanimiva stranka, ki se razglaša za ambasadorje ljudi in ima v svojih vrstah nekaj medijsko znanih obrazov, predvsem pa kandidaturo številnih invalidov, zdravniških sester, navadnih ljudi.
V Junijski listi pa najdemo tudi nekaj takih imen, ki nam skalijo in umažejo ves videz, zbudijo sum in odvrnejo zaupanje. Gorazd Drevenšek predsednik stranke NEUTRO, ki je že večkrat doživela političen in finančni polom ter seveda Boris Šuštaršič, znani invalid, ki si je svojo dolgoletno kariero uspešno prav na »zastopanju« interesov slovenskih invalidov. Sorodni duši, ki sta svoje ambicije in interese združila pri zbiranju podpisov za referendumsko pobudo glede Zakona o invalidskih organizacijah. Takrat je celotno zadevo financiral SIOS, seveda preko fundacije FIHO in gotovo danes ni nič drugače; pridobljena sredstva za izvajanje socialnih programov izvajajo bolj okrnjeno ali pa sploh ne in namenjajo sredstva za »prepričevanje« ne samo širše javnosti,ampak predvsem svojih članov, ki jim na dom pošiljajo priporočilna pisma z zavajajočo vsebino in jih pozivajo koga naj volijo (ob referendumski pobudi so jim celo pošiljali izpolnjene obrazce z priloženo kuverto in znamko). Vse skupaj tiska Birografika Bori.
Naj na kratko povzamemo; loterijski denar se izteka neposredno v FIHO mimo ali izven proračuna, FIHO funkcije zasedajo vodilni v invalidskih organizacijah združeni v neformalno združbo imenovano SIOS. Ti so tudi največji prejemniki sredstev, saj si jih tudi delijo, hkrati nadzorujejo in o vsem poročajo v DZ, ki pa ga pravzaprav kaj dosti ne zanima legitimno delovanje FIHO, tudi takrat ne, ko računsko sodišče ugotovi številne nepravilnosti in nedopustnost prekrivanja funkcij.
Kaj ima vse to opraviti z Junijsko listo, se boste spraševali? SIOS se boji in sluti, da dolgo ne bo več moglo biti tako, da bodo samo oni neupravičeno prejemali največji delež sredstev in imeli monopol nad sredstvi FIHO. Evropska unija namreč ne predvideva in ne dopušča sprivatiziranih fundacij loterijskih sredstev. Za to, vidite, pravzaprav gre.
Posamezniki, invalidi in drugi so tukaj le zato, da jih damo na plakat in z njim vzbujamo sočutje. Ko bi SIOS dejansko hotel dobro slovenskim invalidom bi to lahko že storil in pokazal v praksi, saj so imeli tako vse politične kakor tudi finančne možnosti za dvig kvalitete življenja, omogočanje neodvisnosti, enakopravnosti in vključevanja v družbo. Težnje SIOSA pa so bile prav nasprotne temu, invalide držati v odvisnosti, da bi na njihov račun pridobival kar največ sredstev, ki bi jih nato vlagali v nepremičnine in drug kapital.
»Pustite se zapeljati« in neosveščeni invalidi so se dejansko že velikokrat pustili zapeljati in najverjetneje se bodo tudi tokrat. Prepričani smo, da veliko poznanih ljudi, kot g. Cavazza in ga. Manca Košir o tej godlji ne vejo nič in se trudijo za stvar po svojih najboljših močeh. Ga. Košir pa se lahko za kaj več informacij obrne na svojo kolegico ga. Zinko Kolarič, ki je pred nekaj leti zaključila evalvacijo naročeno s strani FIHO. FIHO je bil pripravljen zanjo odšteti več kot 20 milijonov sredstev namenjenih »posebnim« socialnim programom le da bi dobil legitimacijo za svoje ne legitimno početje, a je evalvacija dala prav nasprotne rezultate in pokazala na razsipavanje sredstev mimo njihovega namena in ciljev. SIOS grozi, da take raziskave ne bodo plačali dokler se ne popravi in zbrusi vse kar je v njej spornega.
Ne pustite se zapeljati in naj vas ne vlečejo za nos. Verjemite nekomu, ki je že imel to izkušnjo s temi akterji.
|
|
|
Trackback URL for this entry: http://www.handyworld-si.com/slo/trackback.php/2004092413285740
No trackback comments for this entry.
|